Kioxia Exceria Pro M.2 SSD cok ısınıyor

MertKrp

Üye
2 gün önce elime ulaştı tam, yükte dahi calışmıyor, derecesi 55'lerde, ufak bir dosya yükleyeyim tam yükte olmasa dahi 75'e kadar cıkıyor, bu normal mi?

SSD: Kioxia Exceria Pro 1 TB.
Anakartım: Gigabyte B450M K

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet normal Exceria Pro isinan bir seri, harici bir M.2 heatsink alabilirsiniz veya direkt heatsinki olan bir mobo alabilirsiniz.

Sogutucu olarak ne alabilirim ilk defa M.2 SSD kullanıyorum.

Phison E18 kontrolcu ve ustunde sogutma yok. Gayet dogal, PCI-e 4.0 SSD'lerin isinmasi oldukca normal. Bosta 55 derece olmasi biraz garipmis ama, kasaniz nedir ve SSD OS diski mi?

Antec NX360'dı sanırım.

Kasaniz hava akisi olarak kotu degil aslinda.

Heatsink olarak soyle bir sey bile isinizi gorecektir.

Kasaniz hava akisi olarak kotu degil aslinda.

Heatsink olarak soyle bir şey bile isinizi gorecektir.

Bunu nasıl takacağım direkt bantlarını söküp yapıştıracak mıyım bu arada SSD kısmında vida yerine plastik bir parca var engel teşkil eder mi buna.

Bunu nasıl takacağım direkt bantlarını söküp yapıştıracak mıyım?
Etiketini sokmenize ihtiyac var mi bilmiyorum, etiketi sokerseniz garanti disi kalabiliyor. Anladigim kadariyla vida yeri yoksa verilen elastik bantlari heatsink kismini taktiktan sonra geciriyorsunuz, onlar yerinde tutuyor. Daha guzel sogutmalar var aslinda ancak pahalilar, isterseniz dusunebilirsiniz. Ben ucuz yollu diye bunu atmistim ornek olarak.
...bu arada SSD kısmında vida yerine plastik bir parca var engel teşkil eder mi buna?
Etmemesi lazim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı Alt