X555LD Anakartta işlemci ısınma sorunu

5598

Tanınmış Üye
Merhabalar, birkaç gün önce bilgisayarımda sürekli işletim sistemi yüklediğim için bilgisayarı güç tuşundan sürekli zorla yeniden başlatıyordum. Sürekli yeniden başlattığım için bazı sorunlar ortaya çıktı belli bir süreliğine çözdüm ama tekrar sorun oluştu. Sorunun neredeyse tam olarak ne yüzünden kaynaklandığını biliyorum. Bilgisayar tamircisinin yapacağı bir işlem yalnız, ben yine de size danışayım dedim.

Sorunum bilgisayarı açınca hiçbir şekilde ekranın gelmemesi. Bunun için;
İlk seferde ekrana giden kabloda sorun olup olmadığına baktım sorun yoktu. Statik elektrik boşaltma işlemini yaptım ve bilgisayar çalıştı,
İkinci seferde aynı işlemi yapmama rağmen bilgisayar açılmadı. Bu sefer bütün parçaları söktüm anakartın arkasına baktım bir sorun göremedim. Direkt anakarttan çalıştırdığımda bilgisayar çalıştı,
Üçüncü seferde statik elektrik boşaltmadan, anakartı sökmeye kadar gittim ama bir sonuç alamadım.
Anakarttan çalıştırınca işlemci kendi kendine ısınıyor, fan takılı olsa bile fan dönmüyor.

Sorunun kaynağını aşağıda verdiğim videoda ki sorun olduğunu düşünüyorum. Videonun 8:30 dakikasında ki kuzey köprüsünü ısıtarak lehimlerin birbirine bağlanıp sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Sorunu böyle çözeceğimi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart modeli: X555LD
Görüntüler AliExpress'den, ön ve arka taraf;

1714420262006.png
1714420272413.png

Yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı Alt