1 Mayıs yürüyüşüne karşı polis barikatları kuruldu

@Finisterre
İnsanları aydınlatmayı çabalama, hemen anlamazlar. Çünkü o bilinçliliğe kavuşmadıklarından dediklerini anlayamazlar. Şu konuya harcadığın zamanı kitap okuman daha iyi olacaktır. Bilinçli birisine benziyorsun zamanını iyi kullan.
Etiketlediğin kişi, gözardı listemde çünkü bir başka konuda 'sosyalizm' adı altında Türk düşmanlığı yaptığı bile var; Afgan, Suri ve Pakistanlı'ya gelince emekçi, Uygur Türklerine gelince soykırımda Çin'i haklı bulan ve kendisi Marksist olduğu halde Marksist-Hümanizm'den bihaber olan "Marksistler kendine hümanist derse hata yapar" diyecek kadar bilgisiz bir "moruk".

Ayrıca işgücü (veya kendisi gibi komünistlerin deyimiyle emekgücü) üstünde tam kontrol bulundurup başrol oynayan meslekten (ekonomist) olduğum halde "emperyalist bir işbirlikçisin" damgasını yapıştırmaktan çekinmeyen bir eleman. :D

İnsanları iyice tanımadan arşa çıkarmayı bırakın. Yoksa yukarıda anlattığım gibi peynir ve ekmekle kendi organını insanlar da arada kaynıyor böyle. :D

Etiketlediğin kişi, gözardı listemde çünkü bir başka konuda 'sosyalizm' adı altında Türk düşmanlığı yaptığı bile var; Afgan, Suri ve Pakistanlı'ya gelince emekçi, Uygur Türklerine gelince soykırımda Çin'i haklı bulan ve kendisi Marksist olduğu halde Marksist-Hümanizm'den bihaber olan "Marksistler kendine hümanist derse hata yapar" diyecek kadar bilgisiz bir "moruk".
"Hata yapar" demekle "bihaber olmak" arasında en ufak bağ yok iktisatçı arkadaş. Göz ardı listesine eklediğin adamı bence artık salmalısın, güya Norveçlerde yaşayan iş güç sahibi adamsın ama en ufak olgunluk emaren yok. Çimene bas.

Türk düşmanı da değilim ama ısrarla inat ediyorsun bu fikrinde. Ülkeye emperyalist güçlerce doldurulan sığınmacıların Avrupa'ya gönderilmesini savunduğum için kaba etin yanıyor, mevzu bu. Aşamadığın bir yangıya dönüştüysem kusura bakma, senin problemin.

Politik eksende solda aynen komünistim diye açıkça söylemiyorsun da solcuyum diyorsun. Ben ilan ediyorum. Merkez Solcuyum ATATÜRKÇÜYÜM.
Yaşın küçük ama ideolojileri fazla benimseme. Kendin ol, kendine has bir görüşün olsun. İdeolojiler insanları manipüle eder fazla kanma onlara. Sosyal medyanın da gazına gelme sakın, her denileni kabul etme sorgula.

Ha bi de Atatürkçüyüm demek marifet değil. Kimse sana burada alkış tutmuyor, kendini bil yeterli. Ek olarak sorgulamaya da devam et böyle.

Ayrıca işgücü (veya kendisi gibi komünistlerin deyimiyle emekgücü) üstünde başrol oynayan meslekten (ekonomist) olduğum halde "emperyalist bir işbirlikçisin" damgasını yapıştırmaktan çekinmeyen bir eleman. :D
İnandığı şeylerden yaptığı söylemler gram umrumda değil. İnsanları ayırmamalıyız. O öyle düşünüyor diye ona kin veya nefret beslemeyi doğru bulmuyorum. Herkes özgür istediğini düşünmekte, düşünmek sakıncalı bir durum değil. Sadece Türkiye çerçevesinde belli bir bilince sahip olmuş diye söyledim bu sözleri. Senin içinde böyle konuşurum, belli ki bilinçlisin.

Ha ben kendimi liberal olarak görsem de az biraz muhafazakarlık var. Tabii ki günümüz Türkiye'sinde liberal ve muhafazakar olmak yanlış anlaşılıyor. Ben nostaljiyi sevdiğim için kendime muhafazakar derim başkası İslam'ı sevdiği için muhafazakarım der. Birisi serbest piyasayı beğeniyorum liberalim der, ben ise özgürlükçüyüm diye severim. Muhazakar ve liberalim diye de yeniliklere karşı çıkmam kendimi de sınırlandırmam. Ek olarak ben ırklarada inanmam kültüre inanırım, yaşanmışlığa inanırım. Ben şu an Türk kültürünü sevdiğim veya benimsediğim söylenemez. O yüzden kendimi Türk profilinde pek göremiyorum. Milliyetçi de değilim sadece şu topraklarda yaşayan insanlar biraz daha refah içinde yaşasın, yüzleri gülebilsin diye yazarım.

Bilinçli olursan kendini daha iyi geliştirirsin o manada söylemiştim. Bilinçsiz insan gelişemez öylece oturur kalır. Bilinçli insanlar bilinçsizleri uyarmalı ama kendisinden de taviz vermemelidir. Potansiyelin varsa gerçekleştirmeli daha sonra insanları aydınlatmalı.

Göz ardı listesine eklediğin adamı bence artık salmalısın
Sana bir şey demedim "moruk". Seni etiketleyenlerin gerçekten seni tanımasını sağlıyorum sadece. Hatta seni ciddiye almadığımdan dolayı mesajının diğer kısımlarına cevap vermeyeceğim.

Ama buraya bir açıklık getirmem lazım:
Ülkeye emperyalist güçlerce doldurulan sığınmacıların Avrupa'ya gönderilmesini savunduğum için kaba etin yanıyor, mevzu bu.
Dostum sen bilgisizsin, tamam da, okuduğunu da anlamıyor musun? Ben zaten mültecilerin Türkiye'den çıkması taraftarıyım. Avrupa'ya gelsinler, umrumda değil. :D

Zira Türkiye'nin sığınmacıları ülkeye adapte edemeyeceği çok belli. Köy enstitülerini kapatıp kendi köylülerini bile adapte edememiş bir ulustan bahsediyoruz.
Norveç'te yaşıyorum diye doğduğum ülkenin kötülüğünü istemem. O vatan hainliği sadece siz solcuların yapacağı bir şey.

Ayrıca bir kez daha söylüyorum: Norveç'e giriş, diğer Avrupa ülkelerine girmek kadar kolay değil. Olası bir mülteci krizinde de Schengen üyeliğini de askıya alır. Danimarka'nın bile yeni başladığı 3. dünya ülkelerine vize vermemeyi, Norveç yıllardır uyguluyor. Ne anlatıyorsun? Ülkeleri de bilmiyorsun anlaşılan.

İnandığı şeylerden yaptığı söylemler gram umrumda değil. İnsanları ayırmamalıyız. O öyle düşünüyor diye ona kin veya nefret beslemeyi doğru bulmuyorum. Herkes özgür istediğini düşünmekte, düşünmek sakıncalı bir durum değil. Sadece Türkiye çerçevesinde belli bir bilince sahip olmuş diye söyledim bu sözleri. Senin içinde böyle konuşurum, belli ki bilinçlisin.
Kin veya nefret gibi olumsuz şeyleri zaten asla zihnimde barındırmam. Arkadaşın nasıl biri olduğunu söylüyorum sadece. Söylemlerinizdeki gibi biri değil gerçekte. Türk düşmanına da saygım var ancak Türk düşmanlığı yapıp yapıp "yapmadım" diye itiraz edene yok.

Son düzenleme:
Şu konuda yazılan mesajların hepsini polis arkadaşlarıma attım, hepsi kahkalara boğuldu. Bir kaç mesaj hariç, geri kalan mesajların hiç bir anlamı yok adamlar için.

Şu konuda yazılan mesajların hepsini polis arkadaşlarıma attım, hepsi kahkalara boğuldu. Birkaç mesaj hariç, geri kalan mesajların hiçbir anlamı yok adamlar için.
Evet. Sadece tartışıyoruz. Polislerin bu mesajlardan etkilenmemesi de gayet normal karşılıyorum. Sonuçta 15 yaşındaki bilinçsiz veletlerden oluşan forumunda konuşuyoruz.

Kin veya nefret gibi olumsuz şeyleri zaten asla zihnimde barındırmam. Arkadaşın nasıl biri olduğunu söylüyorum sadece. Söylemlerinizdeki gibi biri değil gerçekte. Türk düşmanına da saygım var ancak Türk düşmanlığı yapıp yapıp "yapmadım" diye itiraz edene yok.
Türk düşmanı değilim ha, yanlış anlaşılmasın. Kendimi Türk kültüründe birisi olarak görmüyorum dedim. Ya anlayamadın sanırım, gerçekte kim olduğu veya olmadığı beni ilgilendirmiyor. Sadece gelişmesini istedim. 15 yaşındaki bilinçsiz sosyal medyadan kafasını çıkarmayan veletlere karşı aydınlatmaya zamanını harcamasın demek istedim.

İnsanları iyice tanımadan arşa çıkarmayı bırakın.
Arşa çıkardığım yok, zamanını iyi değerlendirsin dedim. En azından okuyor, okudukça düşündükçe değişir.

Dostum sen bilgisizsin de okuduğunu da anlamıyor musun? Ben zaten mültecilerin Türkiye'den çıkması taraftarıyım. Avrupa'ya gelsinler, umrumda değil. :D
Yakılarak öldürülen Afgan işçinin hakkını savunduğum için aynı ithamda bulunmuşsun bana. "İşgalcileri savunuyorsun, Türk düşmanısın" vs. demişsin ki hatalı.

Beyan, önceki mesajlarınla çelişmiyorsa esastır. Ben beyanını kabul edeceğim şimdilik.
Norveç'te yaşıyorum diye doğduğum ülkenin kötülüğünü istemem. O vatan hainliği sadece siz solcuların yapacağı bir şey.
Yine aynı hataya düşmüşsün mesela. Genel olarak yaptığın şey bu. O kadar fazla gereksiz itham sallıyorsun ki havaya, ben bile aynı hataya düşmüşüm az önce. Dolayısıyla evet, kabahatimi kabul ediyorum.
Ayrıca bir kez daha söylüyorum: Norveç'e giriş, diğer Avrupa ülkelerine girmek kadar kolay değil.
İklim krizi ile temellendirmiştim Norveç'e de nasıl tıpış tıpış gireceklerini, dönüp bakabilirsin.

Yakılarak öldürülen Afgan işçinin hakkını savunduğum için aynı ithamda bulunmuşsun bana. "İşgalcileri savunuyorsun, Türk düşmanısın" vs. demişsin ki hatalı.
Elbette yakılarak öldürülen bir işçi görmek hoş değil Afgan, Suri, Pakistani hangi ırktan olursa olsun yani en başında yakılarak öldürülen bir insan görmek hoş değil ama sen onlara gelince "emekçi" diyorsun, Uygur Türklerinin soykırım olayına gelince "Çin haklı" diyorsun. Bu yüzden, -farkında mısın bilmiyorum ama- Türk düşmanlığı yapmış oluyorsun.
Yine aynı hataya düşmüşsün mesela. Genel olarak yaptığın şey bu. O kadar fazla gereksiz itham sallıyorsun ki havaya, ben bile aynı hataya düşmüşüm az önce. Dolayısıyla evet, kabahatimi kabul ediyorum.
Hatanı kabul ettiğin için teşekkür ederim. Sırf bu yüzden, göz ardını kaldırdım. Fakat gereksiz itham salladığım, hata yaptığım falan da yok. Yukarıda yazdıklarım ortada. Muhtemelen farkında olmadan yapıyorsun. Öyleyse üstüne çok yüklendiğimden dolayı ben de kabahatliyim.
İklim krizi ile temellendirmiştim Norveç'e de nasıl tıpış tıpış gireceklerini, dönüp bakabilirsin.
Gelsinler, bir sıkıntı göremiyorum. Norveç, Türkiye değil ki mültecileri adapte etmekte zorlanmaz. 1990'larda bile Norveç'te doğmuş ama Arap kökenli bir sürü insan var, bilmiyorsan söyleyeyim. Zararları yok ve hatta işgücüne katılıyorlar.

Ayrıca Norveç, bu yabancılardan ne zaman bıkarsa anında gönderecek ekonomik güce sahip. Gerekirse safkan Norveçli olmayanların tümüne mali teşvik paketlerinde bulunur, başka ülkelere gitmeleri için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı Alt