ekran kartı

  1. İş Bankası İlk İmza kartı nasıldır?

    Şu anda belli sebeplerden dolayı kendi adıma ait bir IBAN'a ihtiyacım var. İmza kartı alarak bu sorunu çözebileceğimi düşünüyorum. Aynı zamanda Nays hesabımı da onaylı hâle getirebilirim. Bu işlemlerle ilgili birkaç sorum olacak: Yasal vasimin hâlihazırda İş Bankası müşterisi olması gerekiyor...
  2. K

    Ziraat Bankası gelir yokken kredi kartı ve limit tanımlıyor

    Merhaba, Geçen sene klasik kırmızı renkli banka kartım kayboldu. Bende müşteri temsilcisini arayıp durumu izah edip yenisini talep ettim. Bana Platin Kart gönderdiler ve yaklaşık 1 ay sonra kredi kartı özelliğini açıp 80.000 TL limit tanımlamışlar. İlk 2 ay kullanmadım daha sonra nakit...
  3. RTX 5070 Ti ekran kartı çalıştığında hoparlör cızırtı yapıyor

    Arkadaşlar çok garip bir sorunum var, anakartın arka jack girişine bağlı ve yine anakartın üzerindeki USB'den güç alan hoparlörüm ekran kartı bir işlem yaptığı sırada cızırdıyor. Örneğin OBS penceresini sağa sola hareket ettirirken cızırtı oluyor, Premiere Pro'da edit yaparken oynatma çubuğunu...
  4. 20.000 TL bütçede hangi RX 9060 XT modeli alınmalı?

    Merhaba, 16 GB bir RX 9060 XT almayı düşünüyorum. Bu iki model arasında hangisini almak daha mantıklı olur? Veya önerdiğiniz başka bir model varsa atabilirsiniz. Vade farksız taksit imkanı olması benim için büyük bir kriter. https://www.amazon.com.tr/dp/B0F8C5T1B2...
  5. S

    İyi anakarta kötü ekran kartı takılır mı?

    Merhaba, ekran kartı hariç bütün parçaları tamamladım ve BIOS vs kurmak istiyorum ekran kartını indirim ile almayı planlıyorum. Bu sebeple kötü bir kart takacağım bu diğer bileşenler zarar verir mi? Elimde 9800 ekran kartı var bir de HD... AMD ekran kartı ikisinden birisi çalışıyor ve takmayı...
  6. Ekran kartı için para mı biriktirmeliyim yoksa oyun mu almalıyım?

    Şu an elinizde 2000 TL var. Ekran kartınız RX 570 4 GB. Para biriktirirseniz 2-3 ay sonra 7-8 binlik bütçeniz olur diye tahmin ediyorum. Eğer ekran kartı 6-7 ay daha gidecekse ya işe girerek ya da farklı bir şekilde ekran kartı bütçesi çıkarabilirim diye düşünüyorum. Sizce bu ekran kartı 6-7 ay...
  7. R7 5700X3D'li sistem için ekran kartı önerisi

    Mevcut sistem özellikleri: İşlemci (CPU): AMD Ryzen 7 5700X3D (3D v-cache destekli) Anakart: MSI B450 Tomahawk (BIOS güncel – beta sürüm) Bellek (RAM): 32 GB (2 X 16 GB) DDR4 3200 MHz Kingston Mevcut ekran kartı (GPU): Gigabyte Radeon RX 570 8 GB. Bu sistem için PNY NVIDIA RTX 5060 Ti 16 GB...
  8. M

    12V2x6 pine sahip PSU 2x8 veya 3x8 pinli ekran kartına nasıl bağlanır?

    Merhaba. Herkese iyi günler. Sistem topladım. Aldığım PSU MSI A1250GS modeli. Sistemimde sadece ekran kartı eksik. Yakın zamanda onu da alacağım. Yalnız bir sorum olacaktı, bilenler yanıtlarsa sevinirim. Bildiğiniz üzere ekran kartları farklı soket tiplerinde olabiliyor. Benim PSU'da 2 adet...
  9. Sıcaklık düşmesine rağmen GPU fan hızının düşmeme sorunu

    Merhaba arkadaşlar, elimde Sapphire Nitro+ RX 580 4 GB modeli var. Bu kart oyun oynarken 75 dereceyi geçmemesine rağmen fanları tam hızda çalışıyor. Bunu geçtim, sıcaklık değerleri normale düştüğünde bile hâlâ tam devirde çalışmaya devam ediyor ve Adrenalin sürücüsünden elle düşürmek zorunda...
  10. Windows 11'de NVIDIA ekran kartı ile MPO kapatılmalı mı?

    Merhaba arkadaşlar. Windows 11 Enterprise 25H2 Yapı 26200.7628 kullanıyorum. Sistemim şu şekilde: İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX (En güncel 3M2 Beta BIOS yüklü) Bellek kiti: GoodRAM IRDM Pro 2x 16 GB DDR4 3600 MHz CL18 Dual Rank (Hynix CJR) Ekran kartı: ASUS Dual RTX...
  11. HP Pavilion 15 EH0006-NT laptopta Wi-Fi kartı değiştirilebilir mi?

    Laptop: HP Pavilion 15 EH0006-NT Wi-Fi kartı: Realtek RTL8821CE 802.11AC PCI-e Adapter Bu Wi-Fi kartını değiştirebiliyor muyum? Örneğin Wi-Fi 6E destekleyen kart alıp bilgisayara takabiliyor muyum? Taksam bilgisayar destekler mi?
  12. Ryzen 5 3600X & RTX 2060 sisteme işlemci ve ekran kartı yükseltmesi mantıklı mı?

    Merhaba arkadaşlar. Şu an bende aktif olarak kullandığım bir sistem var. Normalde yeni sistem kuracaktım fakat RAM fiyatlarından dolayı kurmaktan vazgeçtim. Ryzen 5 3600X 2x16 HyperX 3200MHz RAM ASUS Prime B550M-A Wi-Fi ASUS Dual RTX 2060 Xigmatek 1800W PSU Elimdeki sistem bu. Ben güncel RAM...
  13. O

    Banka kartındaki nakit avans ile kredi kartı nakit avans farkı nedir?

    Bankanın hani maaş kartı yani banka kartına hesabında para olmasa bile isteğe bağlı tanımladığı nakit avans var ya bunun kredi kartındaki avans seçeneğinden farkı nedir? Mesela banka maaş kartı, banka kartına isteğe bağlı kullanabileceğin 100 bin TL tanımladı diyelim. Hesabında para olmaz ise...
  14. 10.000 TL'ye ikinci el NVIDIA ekran kartı önerisi

    Şu an elimde RX 590 8 GB Nitro+ versiyonu var ve tamamen bu karttan bezmis durumdayim. zaten daha once de kartin fanlariyla alakali bi' konu acmistim forumda. 10.000 TL butceye ikinci el ekran karti onerebilir misiniz? Lutfen tercihen artik NVIDIA olsun ve parasina degecek bir şey olsun...
  15. 3

    10.000 TL bütçe ile i3-12100F'li sistem için ikinci el ekran kartı tavsiyesi

    Merhaba, 2. el 10.000 TL altı Peak, Valorant, The Last of Us ve Roblox gibi oyunları oynatacak ekran kartı arıyorum. Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim. Sistem özelliklerim: İşlemci: Intel i3-12100F LGA 1700. Anakart: MSI H610M. RAM: Kingston HyperX 2x8 16 GB DDR4 RAM...
  16. C

    Ekran kartı ve işlemci kısıtlaması ne zaman başlar?

    Mesela ekran kartı oyun başlarken GPU hızı 2715 MHz'le çalışıyor, birkaç saniye sonra 2700'e iniyor. Bunu engellemenin bir yolu var mııdr?
  17. İ

    i7-6700K işlemci için ekran kartı önerisi

    Merhaba arkadaşlar, Bir masaüstü bilgisayar almak istiyorduk sevgilim için. Normalde 50k civarlarına yeni bir OEM kasa almak istiyordum lakin bir akraba sistemini artık kullanmadığını ve verebileceğini söyledi. Kasanın içerisinde bir tek ekran kartı eksik olduğunu belirtti: İşlemci Intel 7...
  18. i5-13400F & RX 7700 XT sistemde oyunlarda yüksek FPS için ayar önerisi

    Merhaba herkese, Bu konuyla alakalı araştırma yaptım fakat birkaç cevapsız bırakılmış eski konu dışında bir sonuca ulaşamadım. i5 13400F işlemci, ASUS TUF RX7700 XT ekran kartı, 32 GB DDR4 3600 MHz Corsair Platinium RAM (4x8GB), 1080p 180Hz 0.5 ms AOC 24" monitörüm var. God of War: Ragnarok...
  19. M

    10.000 TL'ye R5 3600 için ikinci el ekran kartı önerisi

    Selam. Bu konuya geçen yıl başlık açılmış fakat RAM krizi yüzünden GPU fiyatları inanılmaz arttı. Elimde şu an R5 3600 ve RX 580 var. Yüzde 90 e-spor oyunları oynuyorum. Monitörümün tazeleme değerinin altında FPS'ler almaya başladığım için GPU yükseltmeyi düşünüyorum. F/P ve biraz ileriye...
  20. APU sisteme yeni ekran kartı nasıl takılır?

    Merhaba. Normalde yeni ekran kartı alınca eski ekran kartının sürücüsü kaldırılır ya, bu APU sistemde de geçerli mi? Sonuçta harici bir ekran kartı yok PC'de; işlemcinin grafik kartı.
  21. Dizüstü bilgisayar için NVIDIA mı, AMD ekran kartı mı tercih edilmeli?

    Herkese iyi akşamlar! Kendime dizüstü bilgisayar alacağım; genellikle bilgisayarımı iş için kullanmaktayım. İşlemci kısmında Intel'in mobil ailesinden almayı planlıyorum ama ekran kartı için bir türlü karar veremedim. AMD ailesinden mi yoksa NVIDIA ailesinden mi almalıyım? "Bunların hangi...
  22. Çözüldü Ekran kartı için PSU kablosunun kaç pin olduğu nasıl öğrenilir?

    Selam, ekran kartım yetmediğinden dolayı yeni ekran kartı almayı düşünüyordum ama PSU kablosunun kaç pin olduğunu bilmiyorum. Kasayı falan açarak ya da açmayarak nasıl öğrenebilirim? Daha önce hiç ekran kartı almadım, o yüzden nereden bakacağımı bilmiyorum. O kablonun pinine göre ekran kartı...
  23. A

    1.000 TL'ye eski sisteme Google'da kasmayan ekran kartı önerisi

    Şu anda kullandığım bilgisayara format gerektiği için bunu dışarıda yaptırmak yerine o fiyata ekran kartı alsam daha mantıklı olur diye düşündüm. Google'a girince ve Rufus'tan Windows yüklerken kasmayan bir ekran kartı tavsiyeleriniz neler?
  24. Maksimum 70.000 TL bütçede Galax RTX 5080 vs INNO3D RTX 5080

    Merhaba, Ekran kartım: RX 6800 XT. 70 bine çıkabilirim, 5 yıl ekran kartı almamak amacım. 3 ay taksitle alacağım Galax soğutmasıyla önde arasında 1.5 oynuyor eğer daha iyi bir seçenek varsa paylaşın lütfen. Vapor chamber özelliğini falan pek bilmiyorum, bilgisi olan paylaşabilir mi?
  25. RAM mi önce alınmalı, ekran kartı mı?

    RAM fiyatları malum, zaten almış başını gitmiş durumda, piyasa iyice uçtu. Eğer önceliği RAM'e verirsem şöyle bir avantajım var işlemcimin dahili grafik birimi olduğu için sistemi toplayıp çalıştırabileceğim. En azından Windows'u kurar, programlarımı ayarlar, sistemi "kullanılabilir" hale...
  26. S

    15.000 TL'ye ekran kartı önerisi

    Merhaba, normalde işlemciyi düşük kılıp 9070 XT modelini almayı düşünüyordum fakat baktım ki 32.000'den 34-35 bin civarlarında yükselmiş ve bu durumdan vazgeçtim. İşlemciyi Ryzen 7 7800X3D alıp yanına da kas gücü güçlü bir kart almayı düşünüyorum fakat bu yolu izlersem doğru mu yaparım yanlış mı...
  27. Şu an ekran kartı alınmalı mı?

    Merhaba, RX 6800 XT ekran kartım var, RX 9080 XT veya üstü çıkar diye beklemekteydim fakat haberleri biliyorsunuz. RAM krizi yüzünden üretim durdu. RTX 5080 almak istiyorum, alınır mı şu an? Fiyatlar düşer mi yoksa yükselir mi sizce?
  28. O

    R7 9800X3D işlemcili sisteme ekran kartı önerisi

    Merhaba arkadaşlar, Kısa süre önce yeni bir sistem topladım. Amazon.de’den satın aldığım ekran kartı dağıtım sürecinde kayboldu ve ücretim (780€) 2 gün içinde iade edildi. Aynı ürünü yeniden sipariş etmek istediğimde ciddi bir fiyat artışıyla karşılaştım. Bunun üzerine Amazon destek ile...
  29. 20.000 TL'ye Ryzen 5 1600 & GT 730 sistem için PSU ve ekran kartı tavsiyesi

    Herkese merhaba. Sistemim çok kötü ve neredeyse hiçbir oyunu oynayamıyorum. Yeni bir ekran kartı ve PSU almayı düşünüyorum. Oynamayı düşündüğüm oyunlar şunlar: Forza Horizon 5-4, The Crew motorfest, Red Dead Redemption 2, The Last of Us. Sistemim bu şekilde: AMD Ryzen 5 1600 işlemci MSI...
  30. A

    5.000 TL'ye R5 1600AF için ekran kartı önerisi

    Merhaba, bütçem bu şekilde. Sistem olarak R5 1600 AF, 2x8GB 3000MHz RAM, 600W PSU var. F/P ne uygun olur sizce?
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…