İnceleme Insurgency: Sandstorm inceleme

Merhabalar, bugün 105 saate yakın oynadığım Insurgency: Sandstorm oyunu hakkında inceleme yazıyorum.

Başlangıç

New World Interactive tarafından geliştirilen ve Focus Home Interactive tarafından 12 aralık 2018'de Steam'de yayınlanmış.

2014'de çıkan ilk oyuna göre oldukça geliştirme yapılmış ve devam oyunu olarak geçiyor.

Oyun modları, oyun içi harita ve sınıflar

Sınıf seçimi

1704549929835.jpeg

Oyunumuzda 8 tane farklı sınıf bulunuyor:

Piyade eri, çatışma ve taarruz tüfeklerini kullanabiliyor.

İşgalci, Pompalı tüfek, SMG ve SBR silahlar kullanıyor. (daha çok yakın çatışma üzerine)
Danışman, Egzotik silahlar kullanıyor.

Yıkım uzmanı, adından da anlaşılacak şekilde patlayıcılar ve bomba silahları kullanıyor. (silahlara eklenti olarak bomba silahı takılabiliyor)

Nişancı, mekanizmalı tüfekler ve çarpışma tüfekleri kullanan daha çok uzak mesafede iş gören sınıf.

Topçu, ağır makineli tüfekler kullanıyor. (M249 gibi)

Gözcü, komutan sınıfından birinin yakındayken ateş desteği alınmasını sağlayan operatör.
Gözcü sınıfından birine yakın olduğunda ateş desteği isteyebilen takım lideri.

Haritalar

Oyunda toplam 17 tane harita bulunuyor.

Bunlar sırasıyla:

BAB
CITADEL
CROSSING
FARM HOUSE
HIDE OUT
GAP
HILLSIDE
LASTLIGHT
POWER PLANT
PRECİNCT
PRISON
REFINERY
TELL
SUMMIT
TIDEWAY

Oyun modları

Oyunumuzda Versus ve CO-OP olarak 2 farklı oyun kategorisi bulunuyor.
Versus, karşı takımda gerçek oyuncularla savaştığımız oyun modları bulunan bir kategori.
CO-OP ise, karşı takımda yapay zeka bulunan kategori.

CO-OP oyun kategorisinde 5 tane oyun modu bulunuyor ve bu modlardan bir tanesi haftalık veya aylık olarak özel arcade modlar ile değiştiriliyor.

Versus oyun modunda ise, 8 tane mod bulunuyor ve bu modlardan tekrardan bir tanesi haftalık veya aylık olarak süreli değişiyor.

Oyun içindeki silahlar ve değiştirilebilir eklentiler

Oyun içinde çok fazla silah seçeneği bulunuyor. Ayrıca silahlara farklı olarak takılabilecek çok fazla eklenti bulunuyor. ayrıca mod kurularak oyundaki silah ve eklenti sayısını çok fazla arttırabiliyorsunuz.

Oyun içindeki animasyon, grafik ve efektler

Oyun içindeki silahların animasyonları gerçekten çok başarılı.
eğer bunlara dikkat ediyorsanız sizi hiç üzmeyecektir.
ayrıca grafik konusunda Unreal Engine 4 oyun motoru kullanıldığı için gayet iyi denilebilir.
Bir cesedin uzuvlarının kopması gerçekten çok iyi hissettiriyor ki rahatsız olan ayarlardan kapatabiliyor.

Karakter özelleştirmeleri

Oyun içindeki karakterinizi çok güzel bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz.
Eldiven, kıyafet, ayakkabı, başlıklar, saçlar, karakter, ve yüz maskeleri değiştirilebiliyor.

1704551483542.jpeg

1704551381705.jpeg

Oyun içi ekran görüntülerim:

1704551457794.jpeg

1704551506228.jpeg

1704551523246.jpeg

1704551541631.jpeg

1704551561149.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyun ve squad her yiğidin harcı değildir. İlk İnsurgency'i oynadığım kadar başka bir oyun oynamadım. Uçayım kaçayım kayarak vurayım derseniz Green berets ile karşı karşıya gelen İşid militanı gibi kalırsınız öylece.

Hocam oyunda 2-3 mermiye öldüğümüzü biliyorum. Bu durum yeni başlayan birini direkt soğutabilir mi? İyi oynayan oyuncular gelirse yoksa eşleştirme sistemi ona göre mi atıyor?

Hocam oyunda 2-3 mermiye öldüğümüzü biliyorum. Bu durum yeni başlayan birini direkt soğutabilir mi? İyi oynayan oyuncular gelirse yoksa eşleştirme sistemi ona göre mi atıyor?
Hocam iyi oynayan çok fazla oyuncu var.
Oyunu oynayan zaten genelde 2K-3K kişi oluyor hep. Online modlara girince karşınıza 2000 seviye veya 5000 seviye adamlar bile gelebiliyor. (2000 kusür oynama süreli.) Böyle oyunlara aşinaysanız soğutmaz ancak aşina değilseniz soğutur. Ben genelde hardcore breakpoint Co-op modunu oynuyorum. Sanki Ready or Not oynar gibi karşı takım botlarla dolu oluyor, takımınızda gerçek oyuncularda alanları ele geçirip savunuyorsunuz. Şahsen bu mod binlerce saat oynatır kendini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iyi oynayan çok fazla oyuncu var.
Oyunu oynayan zaten genelde 2K-3K kişi oluyor hep. Online modlara girince karşınıza 2000 seviye veya 5000 seviye adamlar bile gelebiliyor. (2000 kusür oynama süreli.) Böyle oyunlara aşinaysanız soğutmaz ancak aşina değilseniz soğutur. Ben genelde hardcore breakpoint Co-op modunu oynuyorum. Sanki Ready or Not oynar gibi karşı takım botlarla dolu oluyor, takımınızda gerçek oyuncularda alanları ele geçirip savunuyorsunuz. Şahsen bu mod binlerce saat oynatır kendini.

Co-op modunun mu daha çok oyuncusu var yoksa XvX modunun mu?

Geri
Yukarı Alt